Raport o cenach ubezpieczeń OC w Polsce

Firma Superpolisy Ubezpieczeniowe przygotowała ostatnio raport dot. cen ubezpieczeń OC. Ciągłe podwyżki OC wreszcie zostały zatrzymane.

Teoretycznie ceny polis ubezpieczeniowych powinny być równe dla wszystkich kierowców. Jak jednak wiadomo, zależą one od wielu czynników, przede wszystkim od lokalizacji, w której dane auto będzie użytkowane. To ona decyduje o tym, ile kierowca zapłaci za ubezpieczenie samochodu.
Aktualnie najdroższymi miastami dla kierowców są Wrocław i Gdańsk. W nich za ubezpieczenie należy zapłacić od 800 do nawet 1000 złotych. Trzecie miejsce pod względem najdroższego OC zajmuje Warszawa. W stolicy Polski jedno z tańszych OC kosztuje niecałe 720 złotych, podczas gdy to standardowe osiąga cenę ponad 900 złotych. Kolejne, najdroższe miasta dla kierowców to: Szczecin, Toruń, Łódź, Poznań, Bydgoszcz i Olsztyn.
Gdzie zatem opłaca się jeździć polskim kierowcom? Według analizy Superpolis Ubezpieczeniowych w najkorzystniejszym położeniu znajdują się mieszkańcy Kielc oraz Rzeszowa. Za ubezpieczenie OC zapłacą oni od 500 do ok. 600 złotych. Widać tutaj wyraźnie, że różnice w cenach są gigantyczne, skoro osoby korzystające z samochodów np. w Warszawie muszą płacić za OC niemalże dwa razy więcej.
Oczywiście nie tylko miejsce użytkowania samochodu ma wpływ na cenę ubezpieczenia OC. Oddziałuje na nią także rodzaj posiadanego samochodu, wiek auta czy czas posiadania prawa jazdy. Często też same firmy ubezpieczeniowe potrafią mocno zawyżać ceny oferowanych usług. Zawsze należy je przeanalizować.

Dodaj komentarz