Czy wiesz, ile kosztuje transport lotniczy narciarza ze stoku?

wypadek na nartach w austrii

Wyjeżdżając na narty do zagranicznych kurortów często nie myślimy, że coś może się nam przydarzyć. A to błąd, który może nas naprawdę dużo kosztować. Lepiej się ubezpieczyć.

Szczególnie, że koszt transportu helikopterem wprost ze stoku narciarskiego w Austriackiej dolinie Zillertall (więcej informacji) do szpitala kosztuje w przybliżeniu około 18 tysięcy złotych. Oczywiście Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego takiego wydatku nie refunduje. Warto więc zorientować się jakie ubezpieczenie prywatne powinniśmy wykupić, aby w razie czego zapewnić sobie nie tylko odpowiednią opiekę lekarską, ale także niezbędne środki transportu z helikopterem włącznie. Najczęściej na stoku uszkadzamy sobie kolana, skręcamy stawy oraz łamiemy ręce, oraz nogi.
Jeśli zaś chodzi o kraje, w których Polacy ulegają wypadkom, to pierwsze na liście są Włochy a zaraz za nimi Austria oraz Francja.

Błędem jest myślenie, że w sytuacji wypadkowej wystarczy nam zabezpieczenie w postaci wydawanej przez NFZ karty EKUZ. W ramach tego ubezpieczenia mamy co prawda bezpłatny dostęp do lekarza w obrębie Unii Europejskiej jednak chodzi tutaj o najbardziej podstawowe świadczenia medyczne i nic ponadto. EKUZ nie pokrywa nawet karetki pogotowia a co dopiero helikoptera. W naszym kraju pomoc udzielona przez pogotowie górskie jest co prawda bezpłatna, jednak inne kraje mają inne zasady i tego typu działań nie refundują. Tak więc najlepiej wyposażyć się przed wyjazdem w stosowne ubezpieczenie, które w razie zaistniałego wypadku pokryje nam zarówno transport, jak i leczenia poza granicami kraju.

Dodaj komentarz